1. Home>
  2. Online Practice>
  3. Math>
  4. Grade 4>
  5. Comparing Prices

Comparing Prices

/online-practice/math/grade-4/scripts/comparing-prices

Compare the prices of the products in each set and choose the correct option.

1.

Which is cheaper?

Image 1A
Image 1B

2.

Which is costlier?

Image 2A
Image 2B

3.

Which is costlier?

Image 3B
Image 3A

4.

Which is cheaper?

Image 4B
Image 4A

5.

Which is costlier?

Image 5A
Image 5B

6.

Which is costlier?

Image 6B
Image 6A

7.

Which is cheaper?

Image 7A
Image 7B

8.

Which is cheaper?

Image 8A
Image 8B

9.

Which is costlier?

Image 9A
Image 9B

10.

Which is costlier?

Image 10B
Image 10A

Assignment Created Successfully.

×

You must be a member to unlock this online worksheet.

Please Log In if you are already a member.

Pay only $29.95 per year and access 20,000+ Printable and Digitally Fillable Worksheets.

  • Online Math Worksheets (K-8)
  • Online ELA Worksheets (K-8)
  • Randomized Questions
  • Exclusive Child Login
  • Auto-Grading
  • Progress Tracking